Güvercin forum 2009
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Güvercin forum 2009

Güverin forum 2009,miski,arap,ayna kuyruk,baska,miro,sabuni,mavi,beyaz,bango,pigeon

AnaSayfa  AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  
http://koxpcu.yetkinforum.com/f175-game-of-war-fire-age

Muhabbet Kuş u annenin yavruyu beslememe sorunu

YazarMesaj
admin
Arapcı
admin

Mesaj Puan : 31410
Rep Puanı : 17

Lakap : Arapcı

Muhabbet Kuş u  annenin yavruyu beslememe sorunu Empty
MesajKonu: Muhabbet Kuş u annenin yavruyu beslememe sorunu   Muhabbet Kuş u  annenin yavruyu beslememe sorunu EmptySalı Ara. 29, 2009 3:43 pm

annenin yavrusunu beslememesi bazı sebeplerden kaynaklanır
1 :tick: siterse bağlı olarak kıskanclık
2 :tick: babadan kaynaklanan kıskanclık ve asabiyetlik
3 :tick: bizlerin yavruyu merak konusu yaparak ele almak ve dişinin yine kıskanması
4 :tick: bazı belli olmayan hastalık yada sakatlık sonucu iç güdüsel olarak sakat yada hasta yavrular ölüme bırakılır bu tamamen doğada güçlüler kalır anlayışı diyebiliriz

eğer bu ve benzeri sebeplerden doğan yavru mubişlerin ebeveyni olabilme imkanınız varsa yardımcı olmanız gerekir benim başıma bir çok kere gelen ve %80 inin bu metodla kurtuldu ama bazıları annenin bakmama sebeplerinden malesef bazı yavrularım boynundan yada ayaklarından sakatlık yani kemiklerinden carpıklık olduğu sonradan belli oldu bu sakatlık olayı kalca cıkıklığı değil kemiklerinin zayıf olması nedeni carpıklık oluştu ve sakat kalan yavrularım oldu ve halada var 2 tane ama herseferinde bu hastalıklı veya sakat yavrularım olmadı sağlam ve neşeli yavrularımda oldu

1. :bulletblue: resimde de göreceğiniz gibi bu yavrum 2 gündür annesi bakmıyor 4 yavrum var ve babayı ayırsam 4 yavru daha küçük baba bakamaz ama ben şimdilik bu metodu uyguluyorum 1. yavrunun kursak kısmı boş belli olduğu gibi sonresim dede belli nekadar yediği ve ac olduğu

bir adet enzetörün iğnesi sökülür sökülme sebebi yavrunun anne gagası şeklini vermek bu şekil enjektör uçu daha rahat yavruyu besliyor

mama için malzemeler :
1 :tick: 1 cay kaşığı pirinç
2 :tick: 1 cay kaşığı kabuksuz darı
3 :tick: yarım cay kaşığı irmik

bunların hepsi yıkanır ve kaynatılır yumuşayan karışım ezilir ve lapa kıvamına getirilir enjektörün içine konulan mama yavruya azar azar verilir bu yaklaşık yarım saat sürüyor benim yavrum 1 haftalık olduğu için 1/2 ml yeterli bu metodu günde 4 sefer verilir verilince hemen diğer yavruların yanına konur annenin görmemesi lazım yoksa bu sefer gaga darbesi ile öldürür

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

toplam 12 resim

son resimde ki ayağındaki ip olayı diğer yavrulardan ayırmak için yani tanıma maksatlı bağladım biraz kendini toparlasın cıkaracağım

umarım faydalı bilgi vermişimdir bazı arkadaşlar bu mevzudan bahsetdiğim sırada bana 1 haftalık yavru bakılırmı yada nasıl baktın küçüçük yavruya diye inmama gibi bir durum hasıl olduğu içinde bu resimleri ekledim umarım bu ve benzeri sıkıntılar yaşamadan yavrularınız büyür ve umarım bu metodu sıkıntılı arkadaşlar yapabilir

saygılar
http://guvercin-forum2009.yetkinforum.com

Muhabbet Kuş u annenin yavruyu beslememe sorunu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Güvercin Yumurtlama Sorunu
» Kuşlarda Kurt ve Kene Sorunu
» Kuşlarda Kurt ve Kene Sorunu
» Muhabet KUşu yemlik Sorunu
» büyükbaş hayvanlarda kene sorunu