Güvercin forum 2009

Güverin forum 2009,miski,arap,ayna kuyruk,baska,miro,sabuni,mavi,beyaz,bango,pigeon

AnaSayfa  AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  
http://koxpcu.yetkinforum.com/f175-game-of-war-fire-age

Paylaş

sallabaş hastalığı

YazarMesaj
admin
Arapcı
admin

Mesaj Puan : 23455
Rep Puanı : 17

Lakap : Arapcı

sallabaş hastalığı Empty
MesajKonu: sallabaş hastalığı   sallabaş hastalığı EmptySalı Ekim 13, 2009 5:38 pm

sallabaş hastalığı
Soru: Selam güvercin sever dostlar. Ben güvercin beslemeye yeni başlayan 20 yaşında bir gencim.2 çift bir de tek erkek kuşum var. Erkek olan sallabaş hastalığına yakalanmış görünüyor. Yem yemekte zorlanıyor. İnternette birsürü güvercin üzerine hazırlanmış siteyi gezdim faydalı işime yarayacak bişey bulamadım. Hangi ilaçları kullanmam gerekir ve bu ilaçları nerden bulabileceğim hakkında bilgi verebilecek güvercin sever arkadaşlardan yardım bekliyorum. Ayrıca hastalığın teşhisi konusunda da yanılıyor olabilirim, çok tecrübeli değilm, saygaılar.
--
Cevap:Merhaba kardeş. Güvercinleri sallabaş hastalığından kurtarmak uzun zaman ve uğraş gerektiriyor. Tam iyileşeceğinin de garantisi yoktur. Titreme kalıcı olabilir, ve biraz farkedilir. .Ama güvercinin kafa yerde gezmesini önleyebilirsin. Sallabaş hastalığı için benim bildiğim en önemli ilaç aptantion isimli bir ilaç, eczanelerde bulunabiliyor. Güvercin besleyen birkaç arkadaştan duymuştum, daha sonra başıma gelince ben de kullandım. Dörtte bölecek sonra hergün bu dörttebirini vermen gerekiyor. Aynı zamanda sarımsak da çok iyi geliyor. Bir diş sarımsağı aynı ilaç büyüklüğünde bölüp güvercine yedirecen.Bu işlemler uzun zamanını alacak, ama sabredip düzenli yaparsan iyi sonuç alacaksın. Ben güvercinlerimden böyle hasta olanlardan iyileştirdim, yumurtladılar sonra yavrusunu bile aldım. Sana geçmiş olsun, kolay gelsin, başarılar.
http://guvercin-forum2009.yetkinforum.com

sallabaş hastalığı
1 sayfadaki 1 sayfası