Güvercin forum 2009
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Güvercin forum 2009

Güverin forum 2009,miski,arap,ayna kuyruk,baska,miro,sabuni,mavi,beyaz,bango,pigeon

AnaSayfa  AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  
http://koxpcu.yetkinforum.com/f175-game-of-war-fire-age

temizlik ve hijyen

YazarMesaj
admin
Arapcı
admin

Mesaj Puan : 31615
Rep Puanı : 17

Lakap : Arapcı

temizlik ve hijyen Empty
MesajKonu: temizlik ve hijyen   temizlik ve hijyen EmptyÇarş. Ekim 14, 2009 11:06 am

temizlik ve hijyen

Mesajgönderen Ali Kemal EMİR » 11 Eki 2009 0:37
Arkadaşlar merhabalar.sizlerle paylaşacağım gözlemimi paylaşıp paylaşmamak konusunda çok düşündüm.Kimseyi rencide etmek gibi bir düşüncem yok.Aslada olamaz.Ancak bir kümesi ziyaretimiz esnasında bu yaşıma kadar hiç karşılaşmadığım derecede bana göre çok kokunç görüntülerle karşılaştım.Şok oldum.Üstelik bu kümes emekli bir meslektaşıma ait olunca şaşkınlığım bir o kadar daha arttı.Kısaca:
Birkaçgün önce bir arkadaşımla internetten gördüğü bir ilan üzerine bir tavuk cinsi olan cüce koşin almaya gittik.Arkadaşım: hocam adamda güvercin ve daha birçok hayvanda varmış beraber gidelim güvercinler senin ilgini çeker deyince beraberce yola koyulduk.2.5-3 saat gibi bir yolculuktan sonra varacağımız yere vardık.Kümes sahibi bizi sokakta çok sıcak bir şekilde karşıladı ve içeri davet etti.Önce arkadaşımın ihtiyacı olan cücelerin olduğu bölüme gittik.Daha kapıdan içeri adım atar atmaz bizi bir sürü fare karşıladı.Sayılamayacak kadar çok.Ve insandan kaçmıyorlar.El lambası yeterli değil elektrk varsa açabilirmiyiz dedim.Keşke demez olaydım.içeriyi aydınlatınca: ne göreyim.Hiç hamam böceklerinin bu kadar çeşidini görmemiştim.iki adım geri gelmişim.Arkadaşım kolumdan tuttu gel hocam önemli değil dedi.Zira kendisinin tavuklardan başka gözü birşeyi görmüyordu.Bende sen daha rahat bak diye çekildim demek zorunda kaldım.Bu arada kümes sahibi tavuklarının ne kadar kaliteli ve asil olduklarından bahsediyordu.Sanıyorumki ortam herhalde 4-5 yıldır temizlenmemişti.Şaşkın şaşkın etrafa göz gezdirmaya devam ederken ayağımın altında yumuşak birşeyin ezildiğini hissettim.Ürpererek geriye doğru çekildim.Dikkatlice bakınca ortamda sadece hahamböceği türevleri ve farelerin olmadığını anladım.Birde kurbağalar vardı. İnanınki çok korkunçtu.Korku fimlerindeki efektleri aratmıyordu.Gayri ihtiyari olarak:Amca sen kurbağada mı besliyorsun diye sormuşum.Arkadaşımın uyarısı ile durumu düzeltmeye çalışsamda bir kere çıktı işte.Anlamadığım o taşların arasına o kurbağaların o kadar çok nereden biriktiği idi.Ama ne yalan söyleyeyim bu kadar çok ve farklı hayvanın böyle uyum içinde birlikte yaşadığı bir ortamı görmenin herkese nasip olmayacağını düşünmek beni birazda mutlu etti.Bitlerin varlığını anlamam da okadar uzun sürmedi. Artık daha dayanamadım ve dışarı çıktım.Birkaç dakika sonra diğer hayvanlara bakmak üzere onlarda yan bölmeye geçmek üzere dışarı çıktılar.Arkadaşıma sen bak ben dışarıda bekleyeceğim dedim.Onlar yan bölmeye gittiler.Bu arada bahçedeki köpek shiç durmadan havlıyordu(sesi sonuna kadar açak olarak) Şimdi birde köpekle uğraşmayalım dedim ve yan bölmenin merdivenine kadar çıktım.Buradada tavuklar vardı.Birde küçük tel kafeslerin içinde bıldırcınlar vardı..Dğer hayvanlar tam takım olarak burada da mevcttu.Tüylü hayvanları tamamının kuyrukları fareler tarafından kemirilmişti.Dayanamadım Amca dedim:buradan sakın yemi eksik etme yoksa fareler senin hayvanları bir gecede yer bitirir.Aslında amcada olayın farkında ama...Neyse işleri bitti artık gidelim dedim Kümes sahibi amca daha sana güvercinleri göstereceğim dedi.Hiç bakmak istemedim. Zira nasıl bir manzara ile karşılaşacağımı tahmin edebiliyordum.Daha sonra gündüz vakti bir fırsatını bulup gelir bakarız dediysem de olmadı. İnsanın bazen çok çaresiz olduğu anlar olur.Bu anlar kelimelerle ifade edilemez ya.Güvercinlerin olduğu bölüme yöneldik.Kurbağalar hariç diğer hayvanların tamamı buradada mevcuttu.Güvercnlerin içersinde gerçeten çok değerli ırklarda vardı ama yaşadıkları ortam kelimenin tam anlamıyle berbattı.Gerisini anlatmaya midem müsade etmiyor... Yazmayada. Arkadaşıma böyle bir ortamdan alışveriş yaptığı içinde çok kızdım.İşte böyle dostlarım.böyle bir manzara karşısında temizlik-tertp-düzen-sağlık-hijyen ...gibi kelimeler ne anlam ifade eder sizin taktirinize sunuyorum.Rica ediyorum hiçbir hayvanı egolarımızı tatmin etmek için böyle bir işkenceye mahkum etmeyelim.Allah indinde bunun hesabını veremeyiz.Şimdi kümes sahibi emeki öğretmen amcamıza gelince, siz olsanız ne derdiniz?
Ali Kemal EMİR
http://guvercin-forum2009.yetkinforum.com

temizlik ve hijyen
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Temizlik Firmaları
» İzmir Temizlik Şirketleri