Güvercin forum 2009
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Güvercin forum 2009

Güverin forum 2009,miski,arap,ayna kuyruk,baska,miro,sabuni,mavi,beyaz,bango,pigeon
 
AnaSayfa  AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  
http://koxpcu.yetkinforum.com/f175-game-of-war-fire-age

 

 Parazit Tedavisi (Caniverm)

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
admin
Arapcı
admin

Cinsiyet : Erkek

Mesaj Sayısı : 1328

Mesaj Puan : 25365
Rep Puanı : 17
Kayıt tarihi : 05/10/09 Yaş : 37

Nerden : ist
Lakap : Arapcı

Parazit Tedavisi (Caniverm) Empty
MesajKonu: Parazit Tedavisi (Caniverm)   Parazit Tedavisi (Caniverm) EmptyPaz Ekim 18, 2009 10:25 pm

CANIVERM 175 mg Oral TabletVeteriner AntihelmintikBİLEŞİMİ:Açık sarı renkli, yuvarlak 1 tablet 37,5 mg Fenbendazole, 36,0 mg Pyrantel pamoate, 12,5 mg Praziquantel ve tablet maddesi ihtiva eder.FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ:CANIVERM tablet., hem yuvarlak kurtlar hem de şeritler tarafından oluşturulan paraziter hastalıkların tedavisinde kullanılır. Fenbendazole, benzimidazoller grubundan geniş spektrumlu bir antihelmintiktir. Pyrantel pamoate, geniş spektrumlu bir antihelmintiktir. Toxocara canis, Toxocara cati, Toxascaris leonina, Uncinaria stenocephala, Ancylostoma caninum tarafından oluşturulan paraziter hastalıkların tedavisinde etkilidir. Praziquantel, sentetik bir izokinolin-pirazin türevidir. Kendine has etki spektrumunu, schistosoma enfeksiyonlarının tedavisindeki etkinliği ile gösterir, aynı zamanda karaciğer trematodu ve şeritlere karşı etkindir.KULLANIM SAHASI / ENDİKASYONLAR:Köpek, kedi, diğer canine ve feline cinsi hayvanlarda yuvarlak kurtlar ve şeritler (Toxocara canis, Toxocara cati, Toxascaris leonina, Uncinaria stenocephala, Ancylostoma caninum, Trichuris vulpis, Echinococcus granulosus, Echinococcus multilocularis, Dipylidium caninum, Taenia sp., Multiceps multiceps, Mesocestoides sp.) tarafından oluşturulan paraziter hastalıkların tedavisinde antihelmintik olarak kullanılır.KULLANIM ŞEKLİ VE DOZUOral olarak kullanılır. Tabletler ayrı olarak veya gıda içinde sarılmış olarak verilebilir. Doz bölünmeden, bir defada verilmelidir.Yavru köpekler, küçük köpekler ve kediler :

0,5-2 kg canlı ağırlık için 1 tablet

2-5 kg canlı ağırlık için 2 tabletOrta boy köpekler ve etoburlar:

5-10 kg canlı ağırlık için 4 tabletÖZEL KLİNİK BİLGİLER VE HEDEF TÜRLER İÇİN ÖZEL UYARILAR:Parazit mücadelesinin doğru yapılabilmesi ve hem hayvan hem de insan sağlığı yönünden risk oluşturmaması için 3 aylık aralıklarla düzenli olarak CANİVERM tablet verilmesi tavsiye edilir. Ayrıca Ekinokok bulaşma riski yüksekse 3 aylık aralıklar yerine 1,5-2 ayda bir ilaçlama daha doğru olur.
Yavrularda, uygulamanın 3 haftalık yaşta başlaması ve 12 haftalık olana kadar her 3 haftada bir düzenli olarak kullanılması tavsiye edilmektedir. Daha sonra 3 aylık periyotlarla kullanılmalıdır.İSTENMEYEN / YAN ETKİLER:İlacın parazitler üzerindeki etkisiyle, ölen parazitlerden salgılanan proteinlerin reaksiyonu sonucu uygulamadan birkaç saat sonra hayvanlarda kusma, cıvık dışkı, ürtiker veya ateş oluşabilir.İLAÇ ETKİLEŞİMLERİ:Fenbendazole ,yavru atmaya sebep olabileceğinden Bromsolanlarla(hilomid)ile birlikte kullanılmamalıdır. Piperazin bazlı müstahzarlar ve diğer antiparaziter ilaçlarla aynı anda kullanılmamalıdır. Sütlü gıdalarla beraber verilmemelidir.DOZ AŞIMINDA BELİRTİLER, TEDBİRLER VE ANTIDOT:CANIVERM tabletin tolerans aralığı geniştir. Çok yüksek dozlar hedef hayvanlarda herhangi bir yan etki yapmasa da, özellikle gebelerde olmak üzere tavsiye edilen dozlar aşılmamalıdır.GIDALARDAKİ İLAÇ KALINTILARI HAKKINDA UYARILAR:Gıda değeri taşıyan hayvanlarda kullanılmaz.GENEL UYARILAR:Kullanmadan önce ve beklenmeyen bir etki görüldüğünde veteriner hekime danışınız. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde ve gıdalardan uzakta bulundurunuz.SATIŞ YERİ :Veteriner hekim reçetesi ile eczanelerde ve veteriner muayenehanelerinde satılır (VHR).
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://guvercin-forum2009.yetkinforum.com
 
Parazit Tedavisi (Caniverm)
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Güvercin forum 2009 :: ::::::::::::::::::::Kedi Cinsleri:::::::::::::: :: Kedi Bakım Ve Sağlık-
Buraya geçin: